Ateny 2014 #2

Kolejne dwa tygodnie października upłynęły nam w Grecji na zwiedzaniu okolicznych i malowniczych miejsc oraz dopilnowaniu spraw uczelnianych. Ze względu na fakt, że pogoda jest nadal niezwykle sprzyjająca, październikowe popołudnia można spędzać na plaży i opalać się do późnych godzin popołudniowych. W międzyczasie organizowanych jest wiele wycieczek przez tzw. Erasmus Student Network lub Athensmus (społeczność gromadząca studentów Erasmus), dzięki którym udało nam się zwiedzić takie miejscowości położone na Peloponezie, jak oddaloną godzinkę drogi od ateńskiego portu malowniczą wyspę Aeginę, dwa starożytne, greckie miasta- Mycenae oraz zabytkowy teatr w Epidaurus a także miejscowość Nafplio, w której mieści się zamek Palamidi, wznoszący się ponad miasteczkiem, przez co widok z góry na otaczający go krajobraz jest wart 2 godzin podróży na szczyt.

W wolnych dniach od nauki w planach mamy kolejne wycieczki. Niektóre z nich organizowane będą przez ateńskie uczelnie, resztę postaramy się zwiedzić na własną rękę, dlatego jeszcze nie raz będziemy chwalić się słoneczną pogodą i cudownymi greckimi krajobrazami.

Katarzyna & Marzena

III rok studiów stacjonarnych SOCJOLOGIA.

Napisano w główny nurt, Relacje z pobytów na stypendiach z programu Erasmus Tagi: