Opolska Fabryka Mebli Wyobrażonych: warsztat “Drugie [u]życie”

rys 1stonowanyA gdyby tak nie pozbywać się znudzonych/starych/nie robiących wrażenia mebli, to czego byśmy nie doświadczyli? Zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego potrzebujemy otaczać się przedmiotami do siedzenia, spania, jedzenia, pracy, relaksu, gotowania, a może poszukiwaliście inspiracji do zaaranżowania swoich miejsc przyjmując niekoniecznie uznawane przez innych kryteria atrakcyjnego mebla? Wyobrażenia o miejscu do zamieszkiwania wymagają rozpatrzenia wielu kryteriów, w różnych sytuacjach, my proponujemy poddać refleksji jedno z nich – ponowne użycie tego, co zastane.

Chcemy zaoferować wam doświadczenie wykraczające poza studia socjologiczne, a tak typowe dla sytuacji zawodowych, w których się znajdziecie i pokazać jak może wyglądać współpraca badacza/analityka i projektanta oraz jak wykorzystywać wyniki badań społecznych w praktyce. Chcemy skupić się na dwóch obszarach kompetencji: badaniach i rozwoju (R&D) oraz komunikacji marki.

Warsztaty będą miały formę pracy w grupach z danymi – cytatami z wywiadów z badań osób meblujących swoje mieszkania. Następnie, zadaniem uczestników będzie wykorzystać tę wiedzę by zaprojektować ideę linii mebli. Ilustracje prototypów wykonają uczestniczący w pracy grupy studenci instytutu sztuki. W ostatniej fazie pracy zespoły zaprojektują kampanie komunikacyjne opracowanych marek mebli. W pracach zespołów wezmą także udział uczniowie 5. L.O. w Opolu uczęszczający na zajęcia z socjologii. Pracę w grupach moderować będą pracownicy instytutów socjologii i sztuki.

Warsztaty odbędą się w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, 25.11.2014 r., we wtorek od godziny 11.00 do 14.00. Uczestnikom zapewniamy usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach (prosimy o zaznaczenie tego w formularzu zgłoszeniowym). Współorganizatorem warsztatów jest Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej, które realizuje projekt Kooperacja świata nauki i biznesu sektora meblarskiego.

Zapraszamy chętnych do zgłaszania się poprzez podawanie danych w poniższym formularzu. Jeśli chcecie jedynie wziąć udział w prezentacji pomysłów i dyskusji, również zapraszamy (i też prosimy o rejestrację poprzez formularz).

Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie odpowiedzi w formularzach zgłoszeniowych.

Uczestnikom warsztatów – poza zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami – oferujemy certyfikat udziału, który daje 2 punkty wg kryteriów przyznawania stypendium rektora dla najlepszego studenta – punkt II.4 Udział w warsztatach, szkoleniach, kursach – o charakterze naukowym.

Chętnych, zapraszamy do rejestracji, która trwa do soboty, .22. listopada w południe. Na ewentualne pytania odpowiada koordynatorka warsztatów, dr Magdalena Piejko (magdalena.piejko@uni.opole.pl).

Napisano w główny nurt Tagi: , , , ,
0 comments on “Opolska Fabryka Mebli Wyobrażonych: warsztat “Drugie [u]życie”
1 Pingi/Trackbacki dla "Opolska Fabryka Mebli Wyobrażonych: warsztat “Drugie [u]życie”"
  1. […] Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: socjolekt.uni.opole.pl […]