Współpracuj z samorządem!

Samorząd studencki Uniwersytetu Opolskiego szykuje się do implementacji systemu elektronicznych konsultacji społecznych studentów, których reprezentuje i Instytut Socjologii oferuje swoją pomoc i program ankietujący Socjolab zainstalowany na naszych serwerach. W związku z tym, szukamy studenta/studentki bądź pary studentów/studentek chętnych do stałej współpracy z Samorządem Studenckim, która polegałaby na:

• biernym udziale w obradach parlamentu studentów i samorządu studentów dotyczących kwestii, które SSUO będzie chciał konsultować społecznie w celu przygotowania odpowiedniego kwestionariusza ankiety;
  • opracowywania kwestionariusz ankiety takich „referendów” (kilku w roku akademickim) i obsługę programu Socjolab;
  • opracowywanie krótkich raportów z realizacji „referendów”.

Opiekę nad współpracą sprawowałby Michał Wanke, asystent w Instytucie Socjologii UO.

Czego wymaga takie stanowisko?

• biegłości metodologicznej i kreatywności;
  • umiejętności obsługi Socjolab (na Limesurvey);
  • umiejętności obsługi SPSS (do analizy danych).

Co można zyskać?

• wpływ na decentralizację władzy i uspołecznienie podejmowanych przez parlament studencki i inne instytucje władzy i reprezentacji studentów w Uniwersytecie Opolskim;
  • doświadczenie badawcze i organizacyjne;
  • pomoc w nauce Limesurvey do ankietowania przez internet i rozwoju obsługi SPSS;
  • udział w spotkaniach na najwyższych szczeblach władzy uniwersyteckiej;
  • doświadczenie w pisaniu krótkich raportów z badań.

Chętnych proszę o mejl z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to właśnie tę osobę (tę parę) powinniśmy oddelegować do współpracy z Samorządem. Na korespondencję czekam do końca niedzieli, 4. stycznia 2015 r.

birety

Napisano w główny nurt, praca