W telewizji

Rozglądamy się za parą studentów/studentek socjologii, którzy zechcą opracować krótki scenariusz wywiadu telewizyjnego ze studentami i studentkami międzynarodowymi na UO. Przedsięwzięcie polega na rozpoznaniu 10 studentek i studentów zagranicznych i przygotowaniu kilku pytań dla dziennikarzy z telewizji SETA, którzy poprowadzą rozmowę w studio (w waszej obecności i wg waszych wskazówek).  Następnie waszym zadaniem będzie pomoc w wybraniu fragmentów rozmowy do montażu. Przy nagraniu i jego obróbce będą także pracować studenci instytutu sztuki.

To okazja do przyjrzenia się pracy dziennikarskiej w studio i artystycznej przy stole montażowym – a przede wszystkim do wykorzystania socjologicznego warsztatu w pracy międzykulturowej. Gotowe filmy trafią na stronę uniwersytetu i do telewizji studenckiej.

Nagrania odbędą się w czwartek 5 marca i w kolejny czwartek, 12 marca, a wcześniejsze spotkanie koncepcyjne i późniejsza praca z montażem są do umówienia.

Dobrze widziany (ale niekonieczny) jest język obcy: angielski, ukraiński, hiszpański, turecki, grecki…

Zbieramy kandydatury z krótkim uzasadnienie motywacji, pod adresem michal.wanke@uni.opole.pl do śody, 25 lutego włącznie.

W18

Napisano w główny nurt Tagi: , , , ,