Czyszczenie kodów

Połączyliśmy nasze projekty i każda grupa na jednym z 4 laptopów ma do dyspozycji – każdy ma na pulpicie (logujemy się do użytkownika Win – projekty) folder CAQDA2015lic – tam połączony plik GRUPA#ALL:

  1. Uruchamiamy ten projekt.
  2. Zapisujemy jako GRUPA1ALL lub inny numer, jeśli nasza grupa to nie jest akurat grupa 1.
  3. Od tej chwili pracujemy na tym pliku – jeśli checie realizować coś w grupie, ale w podziale na jeszcze mniejsze zespoły – pamiętajcie o późniejszym łączeniu projektów.

W tym tygodniu zajmujemy się czyszczeniem kodów. Proszę zapisać się w kalendarzu i zrealizować to, co chcemy osiągnąć po tym tygodniu:

 

  • Czyścimy kody: szukamy literówek, łączymy w jeden kod dwa różne – ale nazwane przez poszczególnych członków grupy inaczej, ew. kasujemy niepotrzebne kody.
  • Budujemy tak dużo rodzin kodów, jak to tylko możliwe. W oparciu o wasze obserwacje, o zauważone problemy – tematy; ale też w oparciu o scenariusz wywiadu i wyodrębnione tam tematy. Jeden kod może funkcjonować w wielu rodzinach.
  • Decydujemy się na 2-3 rodziny, na których nasza grupa się skupi. Stąd wyewoluuje temat waszej części badania.
  • Kody w tych 2-3 wybranych rodzinach opisujemy w komentarzach do kodów – trzeba stworzyć ich definicje, co właściwie ten kod (który jest skrótem siłą rzeczy) znaczy.
  • Tworzymy rodziny PD – wywiadów – tak, żeby wyodrębnić różne kryteria naszych badanych-użytkowników.
  • Na zajęcia przynosimy spakowaną paczkę z plikiem projektu całej grupy, żeby ją otworzyć na komputerze w sali 16 i móc ją zaprezentować.

 

Napisano w ogłoszenia do kursów Tagi:

Dodaj komentarz