Graf z obserwacji

Nie wiem dlaczego łącząc linkiem notę wziętą z kodu z notą-„rodziną”, strzałka musi być koniecznie czerwona i nie mogę wybrać wektorów. Przecież o ile wiek może wpływać na jazdę zgodnie lub niezgodnie z przepisami, to już taka jazda nie ma wpływu na wiek. Ale atlas wie lepiej, nie będę się kopać z kompem.

Jakość też pozostawia wiele do życzenia i to tylko w skromnym procencie wina kompresji na jpg. Przy całym szacunku dla inżynierów informatyków, tworzących ten program, konwersja grafiki wektorowej na rastrową nie musi być tak opłakana w skutkach. Toż ludzie wklejają te grafy później w prezentacje, których większość odbiorców i tak nie rozumie, więc prezentacja musi być przynajmniej ładna. Zatem nie jest to taki znów drobiazg. Ale może coś przeoczyłem – chętnie przyjmę sugestie. A tymczasem graf:

http://dl.dropbox.com/u/4500575/%C5%82amanie%20przepis%C3%B3w%20ruchu%20drogowego.jpg

Nie wiem czy wymaga komentarza, bo nie znalazłem pełnej treści ćwiczenia w ramach którego robię ten wpis. Ale zdaje się, że nie trzeba tu nic tłumaczyć.

Napisano w dzienniki badaczy Tagi: ,
2 comments on “Graf z obserwacji
 1. Michał Wanke napisał(a):

  Nie słuchał Pan uważnie, albo ja mówiłem niejasno, dlatego powtórzę: nasza praca w Atlasie ma strukturę sieci zależności, niezależnie od tego, czy tworzymy jakiś widok sieci, czy nie. Stąd, przynależność do rodziny (związek między rodziną, a kodem) zawsze będzie wyrażana w jeden (akurat taki) sposób.
  Jeśli miałbym coś radzić: wyjąłbym „wiek” z tej rodziny, wiek nie jest „łamaniem przepisów” czy jest? Należy on do innego porządku i jako taki dopiero można go umieścić w relacji z tą rodziną.
  To nie „komputer” definiuje związki, tylko ten, kto analizuje.
  Natomiast zgadzam się z uwagą o eksporcie widoków sieciowych do plików graficznych.
  Za to dziwie się, że nie wyświetlacie obrazków we wpisach, mając miejsce do hostowania ich i to tak wygodne jak DB.

 2. piotr napisał(a):

  Kod „wiek” nie znajduje się w rodzinie „łamanie przepisów”, aż do momentu kiedy łączę – już podczas budowy widoku sieciowego – linkiem ten kod z tą rodziną. Wtedy samoistnie wiek zostaje przypisany do rodziny „łamanie przepisów”. Moim celem zaś jest pokazanie na grafie, że kod „wiek” ma wpływ na całą rodzinę „łamanie przepisów”, a nie, że należy do tej rodziny (bo nie należy).
  Przypisanie do rodziny jest oznaczane zawsze w ten sam sposób – zgoda. Ale czy między jakimś szerokim kodem-kategorią, a rodziną kodów nie może istnieć inny związek niż przynależność do tej rodziny? Jak sprawić, żeby rodzina „łamanie przepisów” była traktowana jak zmienna zależna względem kodu „wiek” – zmiennej niezależnej?
  Mogę to zrobić tak:
  http://dl.dropbox.com/u/4500575/graf_obserwacja.jpg
  ale po co mnożyć strzałki? Jeśli mogę graf o tym samym znaczeniu zbudować tak (edytowany ręcznie w programie graficznym):
  http://dl.dropbox.com/u/4500575/graf2.jpg

  Możliwe, że coś przeoczyłem, jeszcze poszukam opcji zmieniających typ linku łączącego kod nie będący częścią rodziny kodów z tą rodziną w inny sposób niż przynależność.
  Jeśli nie wyjaśniłem zrozumiale problemu, to pokażę o co mi chodzi w czwartek.

Dodaj komentarz