O pisaniu

Przypominam,  że w oparciu o wasze prace wydana zostanie publikacja. Jeśli przygotowując raport z badań już przekroczyliście limit 12 stron, to proszę się nie przejmować i zachować tę wersję właśnie do publikacji a do oceny zredagować i przyciąć ją do limitu z wytycznych, zwróćcie uwagę, że nie obejmuje on bibliografii, spisów tabel, rysunków i aneksu.

Jeśli pojawiają się jakieś problemy, pytania to proszę nie zwlekać, tylko kontaktować się z prowadzącymi, chociażby przez komentarze na blogu. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

Napisano w ogłoszenia do kursów Tagi:
9 comments on “O pisaniu
 1. Mateusz napisał(a):

  Mam pytanie, czy w celu zamieszczenia fotografii wykonanej przez jednego z użytkowników forum internetowego, z podaniem źródła , muszę mieć jego zgodę?
  Pozdrawiam

 2. Michał Wanke napisał(a):

  Zasadniczo, wystarczy podać autora i miejsce publikacji (adres i datę dostępu) – ponieważ umieszczenie w internecie oznacza publikację.
  Nad wykorzystywaniem danych generowanych przez użytkowników jest oczywiście długa debata. Najbardziej liberalne stanowisko mówi, żeby się tym nie przejmować, bo to „i tak opublikowane”, a najbardziej „socjologiczna”, zeby zawsze uzyskwać zgodę, „badanych”, bo mimo, że miejsce publikacji jest publiczne, to – jak dobrze wiemy z badań – jest ono postrzegane jako prywatne. Odwołuję do tekstu Annette Markham w którymś z dwóch tomów Denzina i Lincoln o badaniach jakościowych.

 3. Mateusz napisał(a):

  Dziękuję bardzo za odpowiedź.

 4. Katarzyna napisał(a):

  Czy tekst naprawdę musi być wyjustowany do lewej? Wygląda to mało estetycznie.
  Czy ustalone są godziny pisania testu i obrony projektu?

 5. Felicja napisał(a):

  Czy wyjustowanie w raporcie ma być na pewno do lewej strony?

 6. Michał Wanke napisał(a):

  Godziny sa podane w ktoryms wpisie – jesli niedoprecyzowane, zrobimy to jutro.

  Natomiast na pewno justujemy do lewej, to proste, eleganckie i nie komplikuje spraw.

 7. krzysztof napisał(a):

  brzydactwo

 8. Justyna napisał(a):

  może moje pytanie jest głupie, ale nie wiem czy dobrze wszyscy rozumiemy wyjustowanie do lewej? czy to to samo co wyrównanie do lewej? we wszystkich pracach po prostu się justuje, a wymóg wyjustowanie do lewej chyba nas przerósł;)

 9. Michał Wanke napisał(a):

  Wyjustowanie do lewej = wyrównanie do lewej. Chodzi o to, żeby tekst zawsze zaczynał się przy lewym marginesie, a przy prawym układał się w zależności od tego, jakiej długości jest ostatni wyraz. Dla pewności: tak jak na przykładzie PO PRAWEJ.

Dodaj komentarz