Projekt wymiany stażystów w regionach partnerskich

Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego realizuje program wymiany stażystów. Młodzież z naszego województwa, w wieku od 18 do 27 lat, może odbyć staż w jednym z regionów partnerskich Opolszczyzny: Nadrenii Palatynacie, Burgundii lub Kraju Środkowoczeskim. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest bardzo dobra znajomość języka kraju, do którego wyjedzie stażysta.

Uczestnik projektu może sam o branży, w której chciałby zdobywać nowe doświadczenia zawodowe i językowe. Studenci mogą odbywać staże w regionach partnerskich w okresie od czerwca do grudnia, długość stażu wynosi jeden miesiąc. Ponadto, osoby wyjeżdżające na staż do regionów partnerskich otrzymują stypendium w wysokości 500 euro brutto. Projekt wymiany stażystów jest idealną okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego jak również doskonalenia umiejętności językowych.

Termin składania dokumentów upływa 21 lutego br.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie informacyjne o projekcie: 26 stycznia 2012 r., godz. 12.00, sala konferencyjna, Urząd Marszałkowski Woj. Opolskiego (Ostrówek) ul. Piastowska 14.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin uczestnictwa dostępne na stronie Urzędu Marszałkowskiego :

Napisano w główny nurt, Praktyki zawodowe, oferty pracy i staży Tagi: , ,

Dodaj komentarz