Przygotowanie recenzji (2)

Już zaczęliście czytać wasze książki, więc mam kolejne zadanie.

  1. Proszę zrekonstruować treść i strukturę książki. Jak to zrobić? Po pierwsze, przeczytać książkę (minimum wstęp – tam autorzy często zapowiadają, o czym piszą dalej i dość wnikliwe przeglądnięcie całości). Po drugie, nie odkładać tego i przeczytać tę książkę. Wyobrażam sobie to zadanie jako wypunktowanie i krótkie opisy poszczególnych rozdziałów – własnymi słowami i tak, żeby faktycznie można było dowiedzieć się, co dokładnie autorzy przedstawiają w kolejnych rozdziałach.
  2. Po drugie, proszę wybrać jakiś cytat, który podkreśliliście, na który zwróciliście uwagę, który was zbulwersował czy zainspirował, a może jest wymowny dla waszej książki. Proszę go zacytować z poprawnym odniesieniem w stylu APA i dodać od siebie zdanie – dwa komentarza.
  3. Jeśli macie już kolejne uwagi o tym, jak wam się czyta, czy jesteście rozczarowani lub wręcz przeciwnie – proszę o ekstra akapit o tym (to nie jest wymagane).
  4. Czas? Proszę dać sobie czas do końca przyszłego tygodnia, czyli do 23.59 w niedzielę, 29 kwietnia.
  5. Wciąż tagujemy wpisy podstksiazka.

Uwaga! Bez tego wpisu (i kilku następnych, o które będę prosił) nie przyjmę recenzji do oceny – a recenzja stanowi 1/4 waszej oceny końcowej. Każdy dzień spóźnienia obniża ocenę za to zadanie o pół stopnia. Oceniam je na skali szkolnej, 5 – 4,5 – 4 – 3,5 – 3.

Napisano w Bez kategorii, ogłoszenia do kursów Tagi:

Dodaj komentarz